Imprezy cykliczne

W powiecie lubartowskim każdego roku odbywają się niezwykłe wydarzenia, do udziału w których serdecznie zapraszamy. Coś dla siebie znajdą sportowcy – amatorzy, miłośnicy teatru, czy bywalcy koncertów. W trakcie wydarzeń będą mogli również państwo zapoznać się z kulturą ludową, zwyczajami i tradycjami. W folderze przedstawiamy najciekawsze propozycje. Pełną listę wydarzeń wzbogaconą o aktualne informacje znajdą państwo na naszej stronie internetowej: www.powiatlubartowski.pl.

 

Ostrowskie Spotkania z Kolędą– impreza organizowana w styczniu w Ostrowie Lubelskim. Ma charakter regionalny, utrzymana w bożonarodzeniowym klimacie. Kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołów z terenu gminy Ostrów Lubelski, a także z powiatu lubartowskiego.

Powiatowy Przegląd Teatrów Wiejskich- impreza cykliczna, organizowana w kwietniu w Ostrowie Lubelskim, celem której jest kultywowanie obrzędów, zwyczajów i tradycji ludowych w opracowaniu scenicznym, prezentacja dorobku scenicznego zespołów i inspirowanie do nowych poszukiwań twórczych.

Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – impreza organizowana co roku w kwietniu przez Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim. Ma na celu przegląd dokonań twórczych zespołów teatralnych ze szkół i placówek kultury oraz wzajemną wymianę doświadczeń.

Piknik Motocyklowy – impreza cykliczna, organizowana przez Stowarzyszenie Alwernia na  początku kwietnia. Otwarcie Sezonu Motocyklowego dla wszystkich fanów dwóch kółek z terenu województwa lubelskiego i nie tylko. Atrakcje dla właścicieli motocykli i dla całych rodzin. Organizowana w Lubartowie w ogrodach Braci Kapucynów.

Biesiada Czerwcowa – impreza organizowana przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w połowie czerwca. W programie atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz występy artystyczne. Na koncertach organizowanych w ramach Biesiady Czerwcowej zagrali m.in. Raz Dwa Trzy, kapela klezmerska Berberys, Bad Boys Blue, Orkiestra Świętego Mikołaja.

     

Święto Roweru – największa impreza rowerowa w Polsce. Organizowana zawsze w pierwszą niedzielę lipca. Uczestnicy święta przemierzają kilometry na rowerze po malowniczych Lasach Kozłowieckich. Co roku impreza bije rekordy popularności, biorą w niej udział rowerzyści – amatorzy z kraju i z zagranicy. Więcej przeczytać można na stronie http://www.swietoroweru.pl .

Rock Alert Festiwal – impreza organizowana co roku w pierwszy weekend września przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Przegląd zespołów rockowych z całego kraju, a także gości z zagranicy.

Rekonstrukcja Bitwy pod Kockiem – impreza o charakterze historycznym, organizowana w pierwszy weekend października w Kocku.

Powiatowe Spotkania z Folklorem „Pod Strzechą" - impreza o charakterze cyklicznym z udziałem zespołów ludowych pod patronatem Starosty Lubartowskiego. Ma na celu upowszechnianie kultury i sztuki ludowej naszego regionu. Organizowana przez Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim w październiku.

Zaduszki Artystyczne – cykl imprez, organizowanych w Lubartowie w listopadzie. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia. W programie koncerty, spektakle, spotkania.

Witryna Teatralna – spektakle i występy teatrów młodzieżowych, a także zaproszonych scen z Polski. Organizowana w listopadzie.

Bieg Jezior - impreza rekreacyjno - sportowa organizowana na początku sierpnia nad jeziorem Krasne       w gminie Uścimów. Co roku gromadzi rzesze amatorów biegania z kraju i zagranicy.