Artykuły

img Zapraszamy na Piknik Motocyklowy 2013
15-05-2013, 15:10

Widok jednego motocykla jest w stanie wprawić w zachwyt każdego. A setka, czy nawet dwieście maszyn na jednej drodze – a wśród nich wasza? Okazji, aby przekonać się jaką reakcję może wywołać ten obraz, po raz kolejny przysporzy Stowarzyszenie ALWERNIA – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny.

Zbliża się szósty Kapucyński Piknik Motocyklowy. To okazja do tego, aby spotkać się z ludźmi, którym w głowie zawróciła ta sama pasja. To także szansa na konkretną pomoc drugiemu człowiekowi.

A dokładnie – trzyletniemu Dawidowi. Chłopiec jest w trakcie walki z białaczką. Nowotwór oraz inwazyjne leczenie osłabiły jego organizm, co wywołało szereg infekcji i powikłań. W efekcie potrzebuje on dodatkowej, wyjątkowo drogiej terapii. Koszt tygodniowego leczenia wynosi ponad 4000 zł. Podczas tegorocznego pikniku odbędzie się zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na ten cel.

W przypadku Dawida potrzebne są środki farmaceutyczne. Są jednak leki, których nie można nie tylko kupić, ale i wyprodukować. Dlatego organizujemy także zbiórkę krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Nasza zgoda na zostanie czyimś genetycznym bliźniakiem zwiększa szansę na ratunek dla osób takich jak Dawid. Pobór krwi odbędzie się w specjalnym ambulansie, który przyjedzie na miejsce imprezy.

Spotkanie rozpocznie przejazd maszyn ulicami Lubartowa. Jego metą będzie plac przed Pałacem Sanguszków. Centralnym punktem wydarzenia będzie Eucharystia w intencji motocyklistów i Dawida oraz poświęcenie pojazdów. Dodatkowo, na przybyłych będzie czekać ciepły poczęstunek oraz konkursy. Podczas pikniku będzie można zakupić pamiątkową koszulkę.

Yamaha, Honda, Harley-Davidson. Chopper, cruiser, czy ścigacz. Pochwal się swoim jednośladem na 6. Kapucyńskim Pikniku Motocyklowym! Sobota, 18 maja, godzina 15.30, plac przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie. Zbiórka przed wspólnym przejazdem – stacja paliw Lotos w Łucce, godzina 15.00.

Impreza uzyskała wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Lubartowskiego.

Tekst: Stowarzyszenie Alwernia

Powrót