Artykuły

img Zapraszamy na Dożynki Powiatu Lubartowskiego. Serniki 2012
05-09-2012, 15:24

Barwny Korowód Dożynkowy, pokaz mody, kabaret PIGWA SHOW a wieczorem zabawa z zespołem CLASSIC. Te i wiele innych atrakcji czeka już 9 września w Sernikach podczas XIV Dożynek Powiatu Lubartowskiego.

Uroczystą mszą świętą o godzinie 12.00 rozpocznie się oficjalna część Święta Plonów, podczas której rolnicy podziękują za tegoroczne zbiory. Starostami dożynek będą Monika Baran z Nowej Woli i Stanisław Jankowski z Woli Sernickiej. To oni przekażą chleb dożynkowy na ręce gospodarzy uroczystości - Staroście Lubartowskiemu Fryderykowi Pule i Wójtowi Gminy Serniki Stanisławowi Marzędzie.

Po eucharystii odbędzie się prezentacja i konkurs wieńców dożynkowych, a także wręczenie nagród dla wzorowych rolników powiatu lubartowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej na scenie rozpoczną się występy wokalno – taneczne zespołów ludowych. Zespół LOLEK ORKIESTRA przeniesie nas w świat biesiady sarmackiej, rosyjskiej i włoskiej. Na scenie bawić nas będzie również kabaret PIGWA SHOW. Organizatorzy zaplanowali również wiele atrakcji i wydarzeń towarzyszących m.in. pokaz mody, kącik zabaw dla dzieci, wystawę płodów rolnych, degustacje potraw regionalnych. Na zakończenie imprezy po koncercie zespołu CLASSIC zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Plonów, które w powiecie lubartowskim od wielu lat gromadzą liczne grono mieszkańców, przedstawicieli lokalnych władz i coraz większą rzeszę turystów.

(A.W.)

Powrót