Artykuły

img Starosta Lubartowski zaprasza na Dożynki Powiatowe
29-08-2014, 14:12

Znany jest już szczegółowy program Dożynek Powiatu Lubartowskiego, które odbędą się 7 września na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie.

Dożynki rozpocznie uroczysta msza święta odprawiona w Bazylice św. Anny o godzinie 12.00 w intencji rolników i ich pracy, będąca dziękczynieniem za tegoroczne zbiory, podczas której poświęcone zostaną wieńce dożynkowe przygotowane przez przedstawicieli gmin z terenu naszego Powiatu. Następnie korowód dożynkowy przejdzie na plac przed Starostwem Powiatowym, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości, w tym przekazanie i dzielenie chleba. Symboliczny bochen chleba, wypieczonego z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów, przekażą Gospodarzom Dożynek: Staroście Lubartowskiemu - Fryderykowi Pule i Przewodniczącemu Rady Powiatu w Lubartowie - Henrykowi Zdunkowi, starostowie dożynek: Anna i Łukasz Niedziela – małżeństwo rolników z Dębicy (gm. Ostrówek).

Jak co roku uroczystości dożynkowe będą też doskonałą okazją do podziękowań dla rolników za ich codzienny trud i wysiłek. Tradycyjnie także przeprowadzony będzie konkurs wieńców dożynkowych oraz konkurs wiedzy o Powiecie Lubartowskim.

Nowością podczas dożynek będzie uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Lubartowskiego dla uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Lubartowski.

W części popołudniowej na scenie wystąpią Grupa Goście, Fraglesi i gwiazda wieczoru – Poparzeni Kawą Trzy.

Dla przybyłych gości organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji towarzyszących – szczegóły na plakacie.

Powrót