Artykuły

BIESIADA CZERWCOWA
13-06-2012, 07:22

Znany i lubiany zespół rockowy będzie gwiazdą tegorocznej Biesiady Czerwcowej. Impreza startuje już w najbliższą niedzielę (17 czerwca) o godzinie 15.

 

Mamy nie lada gratkę dla wielbicieli dobrej zabawy i świetnej muzyki. Już tylko kilka dni dzieli nas od imprezy plenerowej, organizowanej od kilkunastu lat w Lubartowie. Biesiada Czerwcowa, bo o niej mowa w tym roku odbędzie się 17 czerwca na dziedzińcu Pałacu Sanguszków.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych. Ci pierwsi będą mogli bawić się na wesołym miasteczku, brać udział w licznych konkursach, jeździć kucykiem, gokartami i bryczką. Starszych na pewno zainteresuje kiermasz ludowy i bogaty program artystyczny.  Miłośników grup rekonstrukcji historycznych z pewnością zaciekawią przygotowane na ten dzień pokazy. Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli podziwiać starcia rycerzy i przyglądać się, jak w zamierzchłych czasach wyglądało życie codzienne na ziemi lubartowskiej.

W tym roku nie zabraknie na Biesiadzie także stałych elementów, czyli rozdania Nagród Starosty Lubartowskiego Złoty Talent.

 Gwiazdą imprezy będzie Video. Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Już rok później zdobył nagrodę dziennikarzy na TOPtrendy Festiwal. Również w 2008 roku wygrał „Famkę” i został uznany za „Odkrycie roku”. W 2011 roku Video zwyciężyło również Eska Music Awards i zdobyło tytuł „Zespół roku”. Bogaty w nagrody jest dla muzyków rok bieżący. Na Viva Comet 2012 zdobyli aż trzy nagrody. Video nagrało dwie płyty: „Video gra” i „Nie obchodzi nas rok”. Hity takie jak „Bella”, „Idę na plażę”, „Szminki róż”, „Papieros”, czy „Środa, czwartek” usłyszymy już 17 czerwca w Lubartowie.

Powrót