img 95 rocznica powstania polskiej Policji
21-07-2014, 11:34

18 lipca na dziedzińcu Zamku Lubelskiego odbyły się 95 Wojewódzkie Obchody Święta Policji.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej. W czasie głównych obchodów, które odbyły się na dziedzińcu Zamku Lubelskiego, wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne a także medale za długoletnią służbę. Oprócz części oficjalnej uroczystości uświetnił pokaz musztry paradnej orkiestry policyjnej.

Po głównych uroczystościach na błoniach pod Zamkiem rozpoczął się festyn z okazji Święta Policji. Na imprezie można było zobaczyć pokaz sprzętu policyjnego i prezentację uzbrojenia sekcji antyterrorystycznej. Było także miasteczko ruchu drogowego, symulator dachowania, alkogogle, dmuchańce i inne atrakcje.

Starostwo Powiatowe w Lubartowie reprezentowali Starosta Lubartowski Fryderyk Puła i Członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego Kazimierz Sysiak.