img 14 Rajd Rowerowy już za nami
21-07-2014, 12:18

W sobotę 19 lipca br. wyruszył Rajd Rowerowy Partyzanckim Szlakiem 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

W tym roku patronat nad imprezą objął Starosta Lubartowski Fryderyk Puła. To już kolejny raz kiedy miłośnicy rowerów i lokalni patrioci wsiadają na rowery aby uczcić pamięć żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Uczestnicy rajdu przejechali trasę od Kamionki przez miejscowości Stare Pole, Bratnik, Sachalin, Kozłówka, Nowodwór, Skrobów, Wola Mieczysławska, Grabina, Kamionka.

W Skrobowie Starosta Lubartowski Fryderyk Puła oraz Kazimierz Sysiak Członek Zarządu Powiatu złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą 27 Wołyńską Dywizję Piechoty Armii Krajowej. Starosta Lubartowski Fryderyk Puła na ręce głównego inicjatora rajdu Pana Janusza Cyfrowicza złożył podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie 14 Rajdu Rowerowego. Finał rajdu odbył się na Stadionie Leśnym w Kamionce, gdzie między innymi wręczono puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.